Weryfikacja/redakcja

Profesjonalna weryfikacja i redakcja tłumaczenia

Zleciłeś tłumaczenie ważnych dokumentów, ale nie wiesz, czy zostało wykonane w poprawny sposób? Napisałeś tekst marketingowy, z którego nie jesteś do końca zadowolony? Zgłoś się do nas! W PBT oferujemy usługi weryfikacji i redakcji. Sprawdzimy poprawność tłumaczenia i dostosujemy styl tekstu do Twojej grupy docelowej.

Skorzystaj z weryfikacji i redakcji i upewnij się, że Twoje tłumaczenie lub tekst w języku polskim czy obcym jest w pełni poprawne. Kontrola wykonana przez drugiego specjalistę – tłumacza lub native speakera – pozwala wyłapać błędy i nieścisłości. Twój komunikat zostanie dopracowany do perfekcji.

Zainwestuj w weryfikację i redakcję wykonaną przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń, a skuteczniej zrealizujesz swoje cele. Pomoże Ci w tym również korekta native speakera.

Na czym polega weryfikacja tekstu?

Weryfikacja porównuje tekst w języku docelowym z tekstem w języku źródłowym. Drugi tłumacz upewnia się, że przekład jest rzetelny i zgodny z określonym przeznaczeniem, a także, że zawiera wszystkie elementy oryginalnego tekstu.

Jeśli nie jesteś pewny jakości tłumaczenia, nie pomijaj etapu weryfikacji, ponieważ może to prowadzić do poważnych konsekwencji. Błędy, niedokładności, a nawet drobne nieścisłości wprowadzają w błąd odbiorców i zniekształcają intencje autora. Nieprawidłowo przetłumaczony materiał może szkodzi reputacji Twojej firmy, sprawiając, że wydaje się ona mniej profesjonalna.

Jakie teksty wymagają weryfikacji?

Te treści w języku docelowym warto poddać weryfikacji:

Potrzebujesz weryfikacji tłumaczenia lub napisanego przez siebie artykułu? Sprawdź naszą ofertę.


Prześlij swój tekst na adres [email protected]
lub skorzystaj z formularza bezpłatnej wyceny: wycena tłumaczenia.


Czym jest redakcja tekstu?

Redakcja dopieszcza treść pod kątem użytego języka i stylu. Sprawia, że czytelnik przeczyta tekst z przyjemnością. Pozbawia go kiepsko napisanych zdań i nietrafionych porównań. Redaktor usuwa fragmenty, które nic nie wnoszą do treści, i skraca zbyt długie akapity.

Redakcja tekstu sprawdza, czy jest on zgodny z obranym celem komunikacyjnym oraz poprawny pod względem stylistycznym. Może być wykonana przez polonistę lub native speakera, zależnie od języka tekstu. Dokonane modyfikacje pozwalają lepiej przekazać treść, poprawiają brzmienie i czytelność.

Jakie teksty wymagają redakcji?

Najczęściej usłudze redakcji poddajemy:

 • tłumaczenia marketingowe,
 • tłumaczenia literackie,
 • strony internetowe,
 • newslettery,
 • prezentacje firmowe,
 • materiały szkoleniowe,
 • content writing.

Masz tekst do redakcji? Nie trać czasu na długie poszukiwania odpowiednio wykwalifikowanego freelancera – zleć tę pracę Podgórskiemu Biuru Tłumaczeniowemu – ekspertom z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży.

Kiedy potrzebna jest weryfikacja i redakcja tłumaczenia?

Weryfikacja gwarantuje poprawność tłumaczenia i jego zgodność z oryginałem. Ta usługa jest szczególnie ważna, jeśli nie jesteś pewien jakości tekstu docelowego, np. gdy przekład wykonała osoba bez specjalizacji w danej dziedzinie (np. medycznej czy technicznej).

Redakcja wygładza styl ostatecznego tekstu i sprawia, że treść brzmi naturalnie dla czytelnika. Ta usługa skupia się na poprawności językowej, eliminuje powtórzenia i udoskonala przekaz, aby był on jasny i zrozumiały dla grupy docelowej.

Potrzebujesz porady w zakresie planowanych tłumaczeń lub technologii językowych?

Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie narzędzia i procesy realizacji dobrać do Twojego projektu, by miał on optymalny przebieg. Zapraszamy do Podgórskiego Biura Tłumaczeń po procesjonalne wsparcie w zakresie specjalistycznych projektów językowych dla firm.

Skontaktuj się z działem sprzedaży

Zespół PBT

Skontaktuj się z działem sprzedaży Zespół PBT
Weryfikacja tłumaczeń biznesowych

Nieścisłości w tłumaczeniach raportów biznesowych i dokumentacji firmowej prowadzą do nieporozumień i błędnych decyzji. Aby komunikacja była skuteczna, zdecyduj się na weryfikację przekładu przeprowadzoną przez drugiego tłumacza. Sprawdzi on m.in. zgodność dat, nazwisk, nazw miejscowości, kwot i faktów, dzięki czemu unikniesz kosztownych błędów.

Redakcja tekstów literackich

Teksty, które czytasz dla przyjemności, powinny być dopracowane. W literaturze liczy się spójność fabuły, języka i postaci. Redakcja zapewnia płynność narracji tłumaczenia literackiego, utrzymując zainteresowanie czytelnika strona po stronie. Wyklucza również wszelkie błędy interpunkcyjne i ortograficzne, dbając o poprawność treści.

Nie wiesz, czy Twój tekst wymaga weryfikacji lub redakcji? Napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Ile kosztuje weryfikacja lub redakcja tekstu?

Cena weryfikacji i redakcji tekstu zależy od objętości materiału, skomplikowania języka, zakresu wymaganej edycji oraz pilności zlecenia. Po zapoznaniu się z zakresem zlecenia będziemy mogli dokładniej oszacować jego koszt. Skontaktuj się z nami, a prześlemy Ci pełną wycenę.

Redakcja i weryfikacja – język angielski

Redakcja i weryfikacja tłumaczenia w języku angielskim podnosi jego jakość. Sprawdzamy przekład pod kątem zgodności z oryginałem oraz dopracowujemy struktury zdań i eliminujemy błędy językowe w końcowym tekście. W przypadku treści specjalistycznych upewniamy się, czy terminologia branżowa odpowiada przyjętym standardom.

Podczas redakcji tekstu sprawdzamy, czy została użyta właściwa odmiana języka angielskiego, dopasowana do danego regionu. Pomaga to wyeliminować konstrukcje z angielskiego amerykańskiego w treściach przeznaczonych dla brytyjskiego odbiorcy lub odwrotnie. Dzięki temu komunikat będzie brzmiał naturalnie, co wpłynie na jego pozytywny odbiór.

Weryfikacja i redakcja w języku francuskim

Weryfikacja i redakcja to dwa niezmiernie ważne kroki w procesie sprawdzania tłumaczenia w języku francuskim. Szczególną uwagę zwraca się na dokładność przekładu, jego ton, styl i poprawność językową. Pracę zlecamy native speakerom i wykwalifikowanym tłumaczom.

Weryfikacja i redakcja są niezbędne również w przypadku tekstów po włosku, niemiecku, koreańsku, chińsku i arabsku. Poznaj wszystkie języki tłumaczeń, z którymi pracujemy.

Świadczymy również usługi wykraczające poza weryfikację i redakcję. Sprawdź pełną ofertę PBT:

Jesteśmy odpowiedzialnym dostawcą usług tłumaczeniowych

Naszą współpracę z Podgórskim Biurem Tłumaczeń oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na kompetentną obsługę klienta, zachowanie ustalonych terminów projektu, umiejętność pracy pod presją czasu, możliwość i otwartość na dodatkowe konsultacje, a także bardzo fachowo wykonane tłumaczenie.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej

Firma Alliance Green Services Sp. z o.o. posiadająca także swoje oddziały w Luksemburgu i Rumunii, pragnie okazać swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń. Na nasze potrzeby, biuro tłumaczeń PBT wykonuje tłumaczenia techniczne i informatyczne dotyczące m.in. przemysłu stalowego, złomowania, instalacji IPPC, urządzeń oraz technologii I programowania w tym zakresie.

Alliance Green Services

Poziom mertytoryczny tłumaczeń prawniczych, ekonomicznych oraz finansowych jest bardzo wysoki

Nazwa klienta 3

Od ponad 25 lat nasi Klienci cenią tłumaczenia PBT

Lokalnie i lojalnie

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Wiemy, że na Twoje zaufanie musimy zapracować.

Pracujemy więc cierpliwie i lojalnie gwarantując, że tłumaczenia, które dostarczamy skutecznie docierają do lokalnych odbiorców, nawet jeśli będzie to dialekt sorani języka kurdyjskiego.

Elastyczność

W PBT każdy klient jest wart uwagi

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i doradzamy odpowiedni pakiet usług. Interesuje nas długofalowa współpraca.

Poufność

100%

Pełna poufność i bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas standard. Działamy według wytycznych normy ISO 27001.

Doświadczenie

1997

Rok założenia

Jesteśmy jednym z najdłużej działających biur tłumaczeń w Europie, co daje nam bezcenne doświadczenie i wiedzę, z której korzystamy na co dzień.

Zasoby

10/10

Pracujemy na ponad 50 rodzajach plików i w ponad 100 programach. Ponad 1000 naszych tłumaczy czeka na Twój tekst z jednej z ponad 15-stu branż, w jakich tłumaczymy. Wszelkie nowoczesne technologie językowe wykorzystujemy na co dzień. Wiemy, co robimy.

Oszczędność

Agencja FULL-SERVICE

Oferujemy kompletny pakiet usług, języków i technologii, terminową i sprawną obsługę dedykowanego kierownika projektu a przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i wskazania, jak zaoszczędzić. To fakty.

  Bezpłatna wycena tłumaczenia

  Rodzaj usługi

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Potrzebujesz usługi weryfikacja i redakcja?

  a nie lubisz wypełniać formularzy?

  Zadzwoń

  +48 12 444 12 50

  lub napisz

  [email protected]

  JĘZYKI

  Języki bliskowschodnie

  Języki bliskowschodnie

  Chcesz dotrzeć do odbiorców z Bliskiego Wschodu? Podgórskie Biuro Tłumaczeń dostarcza wysokiej jakości tłumaczenia różnorodnych języków bliskowschodnich. Dowiedz się szczegółów.

  Więcej
  Języki europejskie

  Języki europejskie

  Od grupy języka docelowego zależy ostateczna wycena projektu tłumaczeniowego. Zobacz, jakie języki zachodnioeuropejskie, skandynawskie oraz środkowo – i wschodnioeuropejskie przetłumaczy dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Języki pozaeuropejskie

  Języki pozaeuropejskie

  Z Podgórskim Biurem Tłumaczeń Twoje słowa dotrą aż na koniec świata! Zobacz, jakie języki Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej przełoży dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Język obcy

  Język obcy

  Im bardziej bezpośredni jest przekład, tym jest dokładniejszy. W Podgórskim Biurze Tłumaczeń zamówisz tłumaczenie z j. obcego na j. obcy, nawet w najbardziej nietypowej kombinacji.

  Więcej

  JAKOŚĆ

  Sprawdzeni fachowcy. Wiedza i doświadczenie.
  Wspólny cel: Twój cel. Tak działa Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  REFERENCJE

  Jesteśmy dumni z zaufania naszych Klientów.
  Przeczytaj, co o naszych tłumaczeniach mówią przedstawiciele różnych branż.

  SPECJALIZACJE

  PROCES REALIZACJI

  1

  BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA

  2

  AKCEPTACJA

  oferty i terminu lub ich modyfikacja wg. Twoich potrzeb

  3

  REALIZACJA USŁUGI

  przez dedykowany zespół lingwistów wraz z kontrolą jakości

  4

  …I GOTOWE!

  Profesjonalne tłumaczenie trafia do Ciebie zawsze na czas

  5

  KOLEJNE ZLECENIE

  Tak, tak! 98% naszych klientów zostaje z nami na stałe. 🙂

  Bądźmy w kontakcie

  PBT Podgórskie Biuro Tłumaczeń
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  Spółka Jawna

  Pon.-Pt.: 9.00-16.00

  ul. Kielecka 29B
  31-523 Kraków

  NIP: 6751750667

  REGON: 388838797

  KRS: 0000898849