angielski

Tłumaczenia angielski

Język angielski to współcześnie lingua franca. Stwierdzenie to może i zakrawa o banał, jednak niesie ze sobą poważne konsekwencje. Ekspansja języka wymaga od użytkowników odpowiedzialności za niego właśnie dzięki dbałości o detal.

Komunikacja wielojęzyczna nie tylko pomaga docierać na nowe rynki, ale także pozwala zaprezentować się jako odpowiedzialny i profesjonalny użytkownik języka. Tego typu dbałość dowodzi o jakości świadczonych usług.

Dlaczego profesjonalne tłumaczenia na język angielski są tak ważne?

Bez względu na to, czy twoje przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku krajowym czy zagranicznym, użytkownicy języka angielskiego oceniają Twoją działalność przez wzgląd na zachowaną kulturę języka.

Dlatego tak ważne jest, aby poza oferowaniem wysokiej jakości dóbr i usług przykładać także wagę do jakości komunikatów adresowanych do potencjalnych klientów.

Wzorując się na praktyce wydawniczej, warto zastosować podwójny tryb weryfikacji – tłumaczenia + korekty merytorycznej + korekty językowej.

Dbałość o detal stawia cię w dobrym świetle przed użytkownikami języka angielskiego.

Wszelkie dokumenty kierowane do użytkowników języka angielskiego, powinny być sprawdzone przez specjalistów pod względem poprawności językowej oraz odpowiednio dostosowane do kultury i realiów krajów anglojęzycznych.

Jest to możliwe dzięki konsultacji i pomocy ze strony szeroko wykwalifikowanych tłumaczy oraz Native Speakerów, pracujących w Podgórskim Biurze Tłumaczeń!

Język angielski jest nieodłącznym elementem dzisiejszego świata. Statystyki wskazują, że ponad 70% firm korzysta z angielskiego jako głównego języka biznesowego. Dostosowanie swoich produktów i usług pod użytkowników tego języka jest niezwykle ważna, ponieważ umożliwi Twojej firmie dotarcie do szerszego grona klientów.

Aby to osiągnąć, istotne jest, abyś powierzył tłumaczenie swoich tekstów profesjonalistom, którzy odpowiednio dostosują tłumaczenie pod branże, w której się specjalizujesz, żeby tekst wywarł na odbiorcy oczekiwane wrażenie.

Aby to osiągnąć, zachęcamy do skorzystania z usług Podgórskiego Biura Tłumaczeń!

Rodzaje usług oferowanych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń

W naszym biurze pracuje grono specjalistów językowych oraz wykwalifikowanych tłumaczy, którym możesz powierzyć zlecenia, takie jak:

Skontaktuj się z naszym biurem, aby otrzymać ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb!

Znaczenie języka angielskiego dla Ciebie i Twojej firmy


Jeżeli współpracujesz lub planujesz współpracę z klientami zagranicznymi, teksty przetłumaczone na język angielski są niezbędne do reklamowania Twoich usług na rynku międzynarodowym, a także podczas kontaktu z potencjalnym klientem.

Jeśli natomiast Twoje przedsiębiorstwo działa na rynku Polskim, to dostosowanie materiałów marketingowych także do obcokrajowców jest równie kluczowe dla dalszego sukcesu biznesowego.


Co więcej, w przypadku tłumaczenia ważnych dokumentów, umów czy dokumentacji medycznej, technicznej lub finansowej, każde słowo ma kluczowe znaczenie dla efektów współpracy – dlatego też tak ważne jest, aby tłumaczeniem zajęli się odpowiednio dobrani specjaliści.


Dotrzyj do szerszego grona klientów dzięki współpracy z Podgórskim Biurem Tłumaczeń, którego przedstawiciele w sposób profesjonalny podejmą się tego zadania!

Typy dokumentów tłumaczone najczęściej tłumaczone na język angielski

 • umowy sprzedaży
 • umowy o pracę
 • regulaminy sprzedaży
 • dokumentacje medyczne
 • dyplomy
 • umowy najmu
 • dokumentacje techniczne i budowlane
 • akty urzędu stanu cywilnego
 • katalogi/etykiety
 • napisy do materiałów wideo
Czy wiesz, że nie tylko dokumenty tekstowe nadają się do tłumaczenia?

W dzisiejszym świecie coraz częściej spotykamy się z potrzebą przekładania różnorodnych materiałów, od prezentacji multimedialnych po strony internetowe. Jednakże wielu klientów obawia się, że tłumaczenie takich złożonych treści może zająć dużo czasu.

Nie ma się jednak czego obawiać! Dzięki wsparciu współczesnej technologii biuro PBT może sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom w rekordowo krótkim czasie. Zaawansowane narzędzia sprawiają, że proces ten jest nie tylko szybszy, ale także bardziej precyzyjny niż kiedykolwiek wcześniej.

Więc jeśli potrzebujesz tłumaczenia materiałów różnorodnego typu, nie wahaj się skontaktować z nami. Zapewniamy profesjonalną obsługę i szybkie wykonanie zlecenia, nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych projektów.

Skontaktuj się z naszym biurem, aby otrzymać wycenę i znaleźć optymalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twoich i Twojej firmy!


Prześlij swój tekst na adres [email protected]
lub skorzystaj z formularza bezpłatnej wyceny: wycena tłumaczenia.


Pozwól nam pokazać, że tłumaczenie może być szybkie, dokładne i pozbawione stresu!

Nietypowe formaty dokumentów cyfrowych, które nadają się do tłumaczenia:

 • CAD
 • IDML
 • TTX
 • ITD
 • Adobe PDF
 • PowerPoint
 • OpenOffice
 • InDesign (IDML do wersji CS6 oraz INX)
 • InCopy (ICML do wersji CS6)
 • QuarkXPress
 • PageMaker
 • Interleaf
 • FrameMaker (MIF wersje 8.0 do 11.0)
 • HTML
 • SGML
 • XML
 • SVG

Na liście nie ma rodzaju tekstu, który Cię interesuje, lub potrzebujesz innego rodzaju tłumaczenia, np. tłumaczenia ustnego? Skontaktuj się z nami, a wspólnie dobierzemy rodzaj usługi do Twoich potrzeb!

Tłumaczenie tekstu:

Czy wiesz, że biuro tłumaczeń to nie tylko miejsce dla sterty papierów do przetłumaczenia? W rzeczywistości, tłumaczymy wszystko od „A” jak artykuły naukowe do „Z” jak zestawienia finansowe!

Co ciekawe, statystyka podpowiada, że jednym z najczęściej tłumaczonych dokumentów jest… uwaga, uwaga… menu restauracyjne! Tak, to prawda! To właśnie dlatego, że wszyscy chcą wiedzieć, czy ich ulubione dania są dostępne na całym świecie.

A co powiesz na to, abyśmy przetłumaczyli Twoje pomysły biznesowe na język, który otworzy Ci drzwi do globalnych rynków? To dopiero byłaby wizja!

Nie martw się, jeśli myślisz, że tłumaczenie może zająć wieki. Dzięki naszym supermocnym narzędziom i zespołowi ekspertów, mamy możliwość zakończenia zadania szybciej, niż zakładaliśmy, że zdążymy sięgnąć po kolejną kawę!

Jeśli chcesz, aby Twoje dokumenty były tłumaczone z uśmiechem i kreatywnością, skontaktuj się z nami już dziś! Odkryj, jak tłumaczenie może być zabawą, a nie męczarnią!

Potrzebujesz porady w zakresie planowanych tłumaczeń lub technologii językowych?

Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie narzędzia i procesy realizacji dobrać do Twojego projektu, by miał on optymalny przebieg. Zapraszamy do Podgórskiego Biura Tłumaczeń po procesjonalne wsparcie w zakresie specjalistycznych projektów językowych dla firm.

Skontaktuj się z działem sprzedaży

Zespół PBT

Skontaktuj się z działem sprzedaży Zespół PBT

Obszary językowe, w których specjalizują się pracownicy Pogórskiego Biura Tłumaczeń

Potrzebujesz, aby Twoje treści marketingowe brzmiały równie porywająco w innym języku, co w oryginale? To właśnie tu wchodzimy my!

W biurze tłumaczeń zdajemy sobie sprawę, że tłumaczenie materiałów marketingowych to nie tylko kwestia dosłownego przekładu słów, ale także subtelności języka, kulturowej świadomości i właściwej etykiety.

Dlaczego tłumaczenie treści marketingowych jest takie fascynujące? Otóż, zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre slogany czy hasła reklamowe, które świetnie działają w jednym kraju, kompletnie nie trafiają do odbiorców w innym?

To właśnie dlatego, że tłumaczenie nie polega tylko na przeniesieniu słów z jednego języka na drugi, ale na pełnym zrozumieniu kontekstu kulturowego i psychologii konsumenckiej. Czasami to nawet wymaga odrobiny magii!

Dzięki naszym doświadczonym tłumaczom, którzy nie tylko znają język, ale również posiadają wiedzę na temat globalnych trendów marketingowych, możemy przekształcić Twoje hasła, sloganu czy opisy produktów w teksty, które zachwycą Twoich klientów na całym świecie.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby odkryć, jak nasze usługi tłumaczeń mogą przekształcić Twoją markę na arenie międzynarodowej!

Zgłoś się do nas już teraz, aby uzyskać tłumaczenie najwyższej jakości!

Potrzebujesz innych tłumaczeń sprawdź więcej na PBT:

Jesteśmy odpowiedzialnym dostawcą usług tłumaczeniowych

Naszą współpracę z Podgórskim Biurem Tłumaczeń oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na kompetentną obsługę klienta, zachowanie ustalonych terminów projektu, umiejętność pracy pod presją czasu, możliwość i otwartość na dodatkowe konsultacje, a także bardzo fachowo wykonane tłumaczenie.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej

Firma Alliance Green Services Sp. z o.o. posiadająca także swoje oddziały w Luksemburgu i Rumunii, pragnie okazać swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń. Na nasze potrzeby, biuro tłumaczeń PBT wykonuje tłumaczenia techniczne i informatyczne dotyczące m.in. przemysłu stalowego, złomowania, instalacji IPPC, urządzeń oraz technologii I programowania w tym zakresie.

Alliance Green Services

Poziom mertytoryczny tłumaczeń prawniczych, ekonomicznych oraz finansowych jest bardzo wysoki

Nazwa klienta 3

Od ponad 25 lat nasi Klienci cenią tłumaczenia PBT

Lokalnie i lojalnie

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Wiemy, że na Twoje zaufanie musimy zapracować.

Pracujemy więc cierpliwie i lojalnie gwarantując, że tłumaczenia, które dostarczamy skutecznie docierają do lokalnych odbiorców, nawet jeśli będzie to dialekt sorani języka kurdyjskiego.

Elastyczność

W PBT każdy klient jest wart uwagi

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i doradzamy odpowiedni pakiet usług. Interesuje nas długofalowa współpraca.

Poufność

100%

Pełna poufność i bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas standard. Działamy według wytycznych normy ISO 27001.

Doświadczenie

1997

Rok założenia

Jesteśmy jednym z najdłużej działających biur tłumaczeń w Europie, co daje nam bezcenne doświadczenie i wiedzę, z której korzystamy na co dzień.

Zasoby

10/10

Pracujemy na ponad 50 rodzajach plików i w ponad 100 programach. Ponad 1000 naszych tłumaczy czeka na Twój tekst z jednej z ponad 15-stu branż, w jakich tłumaczymy. Wszelkie nowoczesne technologie językowe wykorzystujemy na co dzień. Wiemy, co robimy.

Oszczędność

Agencja FULL-SERVICE

Oferujemy kompletny pakiet usług, języków i technologii, terminową i sprawną obsługę dedykowanego kierownika projektu a przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i wskazania, jak zaoszczędzić. To fakty.

  Bezpłatna wycena tłumaczenia

  Rodzaj usługi

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Potrzebujesz tłumaczenia angielski?

  a nie lubisz wypełniać formularzy?

  Zadzwoń

  +48 12 444 12 50

  lub napisz

  [email protected]

  JAKOŚĆ

  Sprawdzeni fachowcy. Wiedza i doświadczenie.
  Wspólny cel: Twój cel. Tak działa Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  REFERENCJE

  Jesteśmy dumni z zaufania naszych Klientów.
  Przeczytaj, co o naszych tłumaczeniach mówią przedstawiciele różnych branż.

  SPECJALIZACJE

  PROCES REALIZACJI

  1

  BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA

  2

  AKCEPTACJA

  oferty i terminu lub ich modyfikacja wg. Twoich potrzeb

  3

  REALIZACJA USŁUGI

  przez dedykowany zespół lingwistów wraz z kontrolą jakości

  4

  …I GOTOWE!

  Profesjonalne tłumaczenie trafia do Ciebie zawsze na czas

  5

  KOLEJNE ZLECENIE

  Tak, tak! 98% naszych klientów zostaje z nami na stałe. 🙂

  Bądźmy w kontakcie

  PBT Podgórskie Biuro Tłumaczeń
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  Spółka Jawna

  Pon.-Pt.: 9.00-16.00

  ul. Kielecka 29B
  31-523 Kraków

  NIP: 6751750667

  REGON: 388838797

  KRS: 0000898849