Tłumaczenie spotkań online

Będziesz uczestniczyć w spotkaniu online z zagranicznymi partnerami ale obawiasz się go ze względu na barierę językową? Organizowałeś już podobne rozmowy, ale pojawiły się podczas nich niejasności w komunikacji? Tłumaczenia spotkań online rozwiążą te problemy, oszczędzając Twój czas i fundusze. PBT zapewni tłumacza ustnego online, który będzie dobrze Cię reprezentować.

Powszechna dostępność do Internetu umożliwia przeprowadzanie wirtualnych spotkań i oferuje nowe możliwości współpracy. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, zainwestuj w skuteczną komunikację – tłumacza, który będzie towarzyszył Twojemu zespołowi podczas ważnych negocjacji.

Jesteś ciekaw, jak pracujemy podczas spotkań online? Skontaktuj się z nami – doradca z PBT wyjaśni Ci cały proces.

Czym są tłumaczenia ustne online?

Tłumaczenia ustne online to nowoczesna usługa, która umożliwia płynną komunikację między osobami mówiącymi w różnych językach podczas wirtualnych spotkań. W Podgórskim Biurze Tłumaczeń korzystamy z nowoczesnych technologii i platform do wideokonferencji, aby zapewnić tłumaczenie na żywo.

Podczas spotkania specjalista łączy się online, słucha treści wypowiedzi i natychmiast tłumaczy je na wybrany język. Przekłada również pojawiające się pytania i wątpliwości oraz odpowiedzi. Jeśli jest taka potrzeba, tłumacz może także pomóc w obsłudze czatu. Pozwala to na komunikację w czasie rzeczywistym bez względu na odległość.

Najważniejszą korzyścią płynącą z tłumaczeń online jest oszczędność czasu. Usługa eliminuje potrzebę fizycznego spotkania tłumacza i klienta, co ma szczególne znaczenie w dynamicznym środowisku biznesowym. Ogranicza to także koszty delegacji – przelotów i noclegów. Rozmowy z zagranicznymi partnerami i klientami mogą odbyć się niemal natychmiast, bez długotrwałego planowania i organizacji. Brak konieczności dojazdu tłumacza oznacza, że bez problemu skorzystasz z usług specjalisty pracującego w rzadkich parach językowych.

W jakich sytuacjach sprawdza się tłumaczenie ustne online?

Tłumaczenia ustne online są nieocenione w wielu sytuacjach biznesowych. Umożliwiają skuteczną komunikację i pozwalają na udział w wydarzeniu wszystkich zaproszonych osób, bez względu na ich język.

Rozważ zdalne tłumaczenia ustne, jeśli planujesz:

 • negocjacje i spotkania biznesowe,
 • webinary i szkolenia,
 • konferencje,
 • rozmowy kwalifikacyjne z zagranicznymi kandydatami,
 • spotkania projektowe w międzynarodowych zespołach,
 • rozmowy z inwestorami przez Internet.

Możemy Ci również pomóc w organizacji konferencji bez względu na liczbę uczestników wydarzenia.

Potrzebujesz porady w zakresie planowanych tłumaczeń lub technologii językowych?

Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie narzędzia i procesy realizacji dobrać do Twojego projektu, by miał on optymalny przebieg. Zapraszamy do Podgórskiego Biura Tłumaczeń po procesjonalne wsparcie w zakresie specjalistycznych projektów językowych dla firm.

Skontaktuj się z działem sprzedaży

Zespół PBT

Skontaktuj się z działem sprzedaży Zespół PBT
Tłumaczenie symultaniczne online

Tłumaczenia symultaniczne online nie wymagają fizycznej obecności tłumaczy we wskazanym miejscu. Przekład wypowiedzi na żywo następuje za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania – platformy do tłumaczeń symultanicznych, która umożliwia wybranie ścieżki językowej, którą chce słuchać uczestnik. Co ważne, nie każda platforma posiada takie możliwości. W PBT chętnie doradzimy, którą platformę wybrać lub podpowiemy czy ta, do której masz wykupioną licencję sprawdzi się.

Jeśli jest taka potrzeba, w przypadku wielojęzycznych tłumaczeń online zapewniamy także HUB dla tłumaczy. Spotykają się w nim tłumacze i technicy by wespół w zespół pracować na stacjonarnym sprzęcie do tłumaczeń symultanicznych, co pozwala ograniczyć ryzyko różnej jakości łączy internetowych. W przypadku spotkań online trzeba bowiem pamiętać o stabilnym dostępie do internetu, które musi posiadać każdy prelegent i każdy tłumacz, jeśli łączy się ze swojego domu.

Tłumaczenie symultaniczne online stosuje się, gdy liczy się czas i dokładność tłumaczenia lub, gdy przekład następuje w kilku językach jednocześnie. Sprawdza się najlepiej podczas wydarzeń z dużą liczbą uczestników:

 • webinarów,
 • konferencji online,
 • spotkań biznesowych,
 • sympozjów branżowych,
 • wydarzeń edukacyjnych.
Tłumaczenia konsekutywne online

Tłumaczenia konsekutywne online polegają na przekładzie wypowiedzi w krótkim odstępie czasu. Zazwyczaj jest to kilka zdań lub fragment tekstu. Tłumacz przekazuje treść w języku docelowym, gdy mówca robi krótką przerwę. Tę metodę stosuje się najczęściej podczas spotkań w małych grupach lub jeden na jeden.

Tłumaczenia konsekutywne online pozwalają na dokładne przekazanie treści i interakcję między uczestnikami. Sprawdzają się najlepiej podczas:

 • małych spotkań biznesowych,
 • rozmów kwalifikacyjnych,
 • negocjacji,
 • konsultacji prawnych lub medycznych,
 • warsztatów.
Tłumaczenia ustne hybrydowe

Tłumaczenia ustne hybrydowe umożliwiają uczestnikom międzynarodowych konferencji (np. branżowych lub naukowych) udział zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie. W tej formule wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt dostosowany do potrzeb słuchaczy na miejscu i przed komputerami, m.in.:

 • oprogramowanie do spotkań i tłumaczeń online,
 • streaming online,
 • mikrofony (bezprzewodowe, nauszne, przewodowe itp.),
 • odbiorniki przekładu (słuchawki),
 • kabiny do tłumaczeń symultanicznych,
 • system tour guide (infoporty),
 • nagłośnienie i nagrywanie ścieżek dźwiękowych.

Tłumaczenie hybrydowe w czasie rzeczywistym zapewnia możliwość uczestnictwa w wydarzeniu bez barier językowych, niezależnie od lokalizacji słuchacza.

Tłumaczenia spotkań online – koszt

Tłumaczenia online są bardzo atrakcyjne pod względem finansowym, ponieważ nie obejmują kosztów dojazdu tłumacza ani zakwaterowania. Uczestnicy wydarzenia także nie muszą nigdzie jeździć – oszczędzają na czasie i wydatkach związanych z delegacją. Samą wycenę usługi przygotowujemy na podstawie czasu trwania, języka spotkania i specjalizacji.

Pracujemy przede wszystkim w branżach:

Planujesz przeprowadzić spotkanie online? Skontaktuj się z nami jak najszybciej, żebyśmy mogli Ci zagwarantować dogodny termin.

Tłumaczenie ustne online angielski

Angielski jest podstawowym językiem komunikacji biznesowej i naukowej. Współpracując z tłumaczem spotkań online, Twoja firma może skutecznie komunikować się z partnerami i klientami na całym świecie. Obecność specjalisty podczas rozmowy wskazuje na Twój profesjonalizm i poważne podejście do rozmówcy.

Tłumaczenie online ustne francuski

Francuski nadal jest jednym z głównych języków biznesu. Jego znajomość przydaje się w szczególności, jeśli zawierasz kontakty biznesowe we Francji lub krajach Afryki Północnej. Francja to lider w sektorze mody i luksusowych dóbr. Tłumaczenie online ustne w języku francuskim pomoże Ci dogadać się z dostawcami i klientami. Inwestując w nie, wykazujesz poszanowanie dla ich kultury, co zaprocentuje lepszymi relacjami biznesowymi.

Biuro tłumaczeń PBT świadczy tłumaczenie spotkań online w niemal każdym języku, m.in. czeskim, rumuńskim, węgierskim, włoskim, hiszpańskim, arabskim, chińskim i japońskim. Możemy również zorganizować przekład z pominięciem języka polskiego, tj. np. z języka angielskiego na język niemiecki. Zadzwoń do nas i poznaj szczegóły.

Sprawdź również inne usługi, które świadczymy w PBT:

Jesteśmy odpowiedzialnym dostawcą usług tłumaczeniowych

Naszą współpracę z Podgórskim Biurem Tłumaczeń oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na kompetentną obsługę klienta, zachowanie ustalonych terminów projektu, umiejętność pracy pod presją czasu, możliwość i otwartość na dodatkowe konsultacje, a także bardzo fachowo wykonane tłumaczenie.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej

Firma Alliance Green Services Sp. z o.o. posiadająca także swoje oddziały w Luksemburgu i Rumunii, pragnie okazać swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń. Na nasze potrzeby, biuro tłumaczeń PBT wykonuje tłumaczenia techniczne i informatyczne dotyczące m.in. przemysłu stalowego, złomowania, instalacji IPPC, urządzeń oraz technologii I programowania w tym zakresie.

Alliance Green Services

Poziom mertytoryczny tłumaczeń prawniczych, ekonomicznych oraz finansowych jest bardzo wysoki

Nazwa klienta 3

Od ponad 25 lat nasi Klienci cenią tłumaczenia PBT

Lokalnie i lojalnie

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Wiemy, że na Twoje zaufanie musimy zapracować.

Pracujemy więc cierpliwie i lojalnie gwarantując, że tłumaczenia, które dostarczamy skutecznie docierają do lokalnych odbiorców, nawet jeśli będzie to dialekt sorani języka kurdyjskiego.

Elastyczność

W PBT każdy klient jest wart uwagi

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i doradzamy odpowiedni pakiet usług. Interesuje nas długofalowa współpraca.

Poufność

100%

Pełna poufność i bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas standard. Działamy według wytycznych normy ISO 27001.

Doświadczenie

1997

Rok założenia

Jesteśmy jednym z najdłużej działających biur tłumaczeń w Europie, co daje nam bezcenne doświadczenie i wiedzę, z której korzystamy na co dzień.

Zasoby

10/10

Pracujemy na ponad 50 rodzajach plików i w ponad 100 programach. Ponad 1000 naszych tłumaczy czeka na Twój tekst z jednej z ponad 15-stu branż, w jakich tłumaczymy. Wszelkie nowoczesne technologie językowe wykorzystujemy na co dzień. Wiemy, co robimy.

Oszczędność

Agencja FULL-SERVICE

Oferujemy kompletny pakiet usług, języków i technologii, terminową i sprawną obsługę dedykowanego kierownika projektu a przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i wskazania, jak zaoszczędzić. To fakty.

  Bezpłatna wycena tłumaczenia

  Rodzaj usługi

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Potrzebujesz tłumaczenia spotkań online?

  a nie lubisz wypełniać formularzy?

  Zadzwoń

  +48 12 444 12 50

  lub napisz

  [email protected]

  JĘZYKI

  Języki bliskowschodnie

  Języki bliskowschodnie

  Chcesz dotrzeć do odbiorców z Bliskiego Wschodu? Podgórskie Biuro Tłumaczeń dostarcza wysokiej jakości tłumaczenia różnorodnych języków bliskowschodnich. Dowiedz się szczegółów.

  Więcej
  Języki europejskie

  Języki europejskie

  Od grupy języka docelowego zależy ostateczna wycena projektu tłumaczeniowego. Zobacz, jakie języki zachodnioeuropejskie, skandynawskie oraz środkowo – i wschodnioeuropejskie przetłumaczy dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Języki pozaeuropejskie

  Języki pozaeuropejskie

  Z Podgórskim Biurem Tłumaczeń Twoje słowa dotrą aż na koniec świata! Zobacz, jakie języki Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej przełoży dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Język obcy

  Język obcy

  Im bardziej bezpośredni jest przekład, tym jest dokładniejszy. W Podgórskim Biurze Tłumaczeń zamówisz tłumaczenie z j. obcego na j. obcy, nawet w najbardziej nietypowej kombinacji.

  Więcej

  JAKOŚĆ

  Sprawdzeni fachowcy. Wiedza i doświadczenie.
  Wspólny cel: Twój cel. Tak działa Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  REFERENCJE

  Jesteśmy dumni z zaufania naszych Klientów.
  Przeczytaj, co o naszych tłumaczeniach mówią przedstawiciele różnych branż.

  SPECJALIZACJE

  PROCES REALIZACJI

  1

  BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA

  2

  AKCEPTACJA

  oferty i terminu lub ich modyfikacja wg. Twoich potrzeb

  3

  REALIZACJA USŁUGI

  przez dedykowany zespół lingwistów wraz z kontrolą jakości

  4

  …I GOTOWE!

  Profesjonalne tłumaczenie trafia do Ciebie zawsze na czas

  5

  KOLEJNE ZLECENIE

  Tak, tak! 98% naszych klientów zostaje z nami na stałe. 🙂

  Bądźmy w kontakcie

  PBT Podgórskie Biuro Tłumaczeń
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  Spółka Jawna

  Pon.-Pt.: 9.00-16.00

  ul. Kielecka 29B
  31-523 Kraków

  NIP: 6751750667

  REGON: 388838797

  KRS: 0000898849