Transkrypcja nagrań (AI speech-to-text)

Przygotowałeś materiały szkoleniowe, wywiad lub film wideo i szukasz prostego sposobu na przekształcenie głosu w tekst? Zapomnij o godzinach spędzonych na przepisywaniu Twoich słów! Z pomocą przychodzi Ci transkrypcja nagrań audio i wideo AI.

Korzystając ze sztucznej inteligencji, w krótkim czasie zamieniamy mowę na słowo pisane. Używamy tylko zaawansowanych algorytmów AI, dzięki czemu gwarantujemy wysoką dokładność, nawet w przypadku specjalistycznej terminologii i różnych akcentów obecnych w wideo.

Współpraca z Podgórskim Biurem Tłumaczeń to pewność, że otrzymujesz transkrypcję wiernie oddającą treść Twoich nagrań. Technologia AI speech-to-text ma przewagę nad tradycyjnymi metodami – oferuje oszczędność czasu i pieniędzy. Jeśli jednak nagranie dotyczy rzadkiego języka lub jest bardzo słabej jakości, przygotujemy także transkrypcję nagrania w tradycyjny sposób – w pełni przez człowieka.

Szukasz sposobu, aby sprytnie stworzyć tekst na podstawie Twoich nagrań bez konieczności żmudnego przepisywania? Wypełnij formularz bezpłatnej wyceny – odeślemy przygotowaną dla Ciebie ofertę.

Dlaczego warto skorzystać z transkrypcji nagrań w PBT?

Potrzebujesz szybko znaleźć ważne informacje w nagraniu? Wielogodzinne przesłuchiwanie pliku i szukanie odpowiednich momentów sprawi, że zmarnujesz wiele czasu. Potrzebna Ci jest transkrypcja sesji rady gminy? Zamiast tego zdecyduj się na transkrypcję nagrań – w ten sposób szybciej odnajdziesz potrzebne fragmenty, używając funkcji wyszukiwania w edytorze tekstów. To daje Ci ogromną wygodę – możesz skupić się na interpretacji treści, zamiast na żmudnym przeglądaniu materiałów.

Transkrypcja nagrań na tekst to także doskonałe narzędzie do archiwizacji. Zyskujesz łatwy dostęp do dowolnego fragmentu treści w przyszłości. Te same informacje szybciej przyswoisz w znacznie krótszym czasie, czytając je w formie tekstowej. To ogromny komfort dla uczestników szkoleń i dziennikarzy, którzy muszą szybko przeredagować przeprowadzone wywiady.

Transkrypcja nagrań o słabej jakości to męczące zadanie. Wywiady przeprowadzane w hałaśliwym otoczeniu i notatki głosowe nagrywane w ruchu wymagają profesjonalnego podejścia do transkrypcji. Nasza usługa zapewnia, że nawet trudne do zrozumienia nagrania zostaną przetłumaczone zrozumiały tekst. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej sprawdzi się człowiek – transkrybent – który będzie potrafił wyłowić słowa spośród szumu. Stąd, zależnie od potrzeb, chętnie doradzimy, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie bardziej korzystne.

Zajmujemy się transkrypcją m.in.:

 • wywiadów,
 • szkoleń i wykładów,
 • konferencji,
 • spotkań biznesowych,
 • podcastów,
 • webinarów.
 • filmów i programów telewizyjnych,
 • notatek głosowych,
 • sesji sądowych,
 • sesji rady gminy,
 • dyskusji panelowych.
Profesjonalna transkrypcja nagrań na tekst – korzyści

Czujesz, że ręczne przepisywanie nagrań zajmuje Ci zbyt wiele czasu? Szukasz sposobów na zoptymalizowanie przetwarzania wielu godzin mowy na tekst? W PBT przekształcimy każde nagranie w łatwy do edycji plik tekstowy, dzięki temu żaden ważny szczegół nie umknie Twojej uwadze.

Napisy do filmów .srt

Co ważne! Możemy przygotować nie tylko transkrypcję w formie tekstu ciągłego. Wykonujemy także transkrypcje w formie napisów do filmów z podziałem na kody czasowe (time code’y). Transkrypcja nagrań w formacie .srt pozwoli od razu wczytać się do pliku wideo, co sprawi, że film będzie jeszcze łatwiejszy w odbiorze!

Wysoka dokładność

Transkrypcja wykonywana przez PBT zawsze jest dokładna. Stosownie do potrzeb albo wykonujemy transkrypcję przez nasze AI speech-to-text, które zapewnia wysoką dokładność, albo transkrypcja automatyczna jest jeszcze dodatkowo sprawdzana przez człowieka-transkrybenta, albo tylko człowiek-transkrybent zajmuje się przygotowaniem transkrypcji od początku do końca.

Zapomnij o godzinach spędzonych na odsłuchiwaniu nagrań i przepisywaniu ich treści samodzielnie! Nasz doświadczony personel i technologia staną na wysokości zadania i Cię wyręczą z pełną dokładnością i w możliwie najkrótszym czasie.

Wykonujemy transkrypcję nagrań we wszystkich językach europejskich i wielu pozaeuropejskich m.in.: angielskim, niemieckim, rumuńskim, serbskim, chińskim, hiszpańskim czy ukraińskim.

Szybkie przetwarzanie wielu godzin nagrań

Deadline zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż potrzebujesz wykonać transkrypcję kilkudziesięciu godzin nagrań? Możliwości AI pozwalają na przekształcenie mowy w tekst w znacznie krótszym czasie niż przy pomocy tradycyjnych metod transkrypcji. Już nie musisz stresować się bliskimi terminami – zapis nagrania dostarczysz na czas.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Człowiek wykonujący transkrypcję tekstu potrzebuje poświęcić kilka godzin, aby przepisać treść kilkunastominutowego filmiku. Wiąże się to z koniecznością odsłuchiwania go kilkukrotnie i żmudnego zapisywania zdań literka po literce.

Eliminując potrzebę ręcznej transkrypcji, zmniejszasz nakład pracy i związane z tym koszty. Możesz przeznaczyć te zasoby na inne działania w Twoim biznesie. Sprawdź również pełną ofertę tłumaczeń dla firm.

Większa dostępność do treści

Plik tekstowy udostępnisz szerszej publiczności w łatwiejszy sposób niż plik audio. Twoje materiały staną się dostępne dla osób, które nie mogą lub nie chcą przesłuchać nagrania. Zapisane informacje znacznie ułatwiają również dalszą analizę i przetwarzanie treści.

Potrzebujesz porady w zakresie planowanych tłumaczeń lub technologii językowych?

Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie narzędzia i procesy realizacji dobrać do Twojego projektu, by miał on optymalny przebieg. Zapraszamy do Podgórskiego Biura Tłumaczeń po procesjonalne wsparcie w zakresie specjalistycznych projektów językowych dla firm.

Skontaktuj się z działem sprzedaży

Zespół PBT

Skontaktuj się z działem sprzedaży Zespół PBT
Transkrypcja wywiadów

Na co dzień zajmujesz się przygotowywaniem wywiadów lub opracowywaniem materiałów archiwalnych? Potrzebujesz przepisać rozmowę tak, aby przyjemnie się ją czytało? Transkrypcja wywiadów to sposób, abyś dostał dokładną treść rozmowy, bez konieczności odsłuchiwania wielu godzin nagrań. To nie tylko oszczędność czasu, ale również pewność, że nic Ci nie umknie.

Transkrypcja wywiadów pozwala na analizę i archiwizację ważnych rozmów. Dzięki niej szybciej dotrzesz do potrzebnych informacji i znajdziesz potrzebny cytat. Skontaktuj się z nami, opowiemy Ci więcej o naszym sposobie pracy.

Transkrypcja nagrań audio i wideo

Masz nagrania audio lub wideo, które muszą zostać szybko przekształcone w tekst, ale brakuje Ci czasu? Wybierz naszą usługę transkrypcji i przyspiesz sobie pracę. Przygotujemy dla Ciebie dokładny, czytelny tekst, podczas gdy Ty będziesz mógł skupić się na najważniejszych zadaniach.

Potrzebujesz stworzyć napisy do filmu? W PBT pomożemy Ci również z tą kwestią.

Transkrypcja sesji z rady

Szukasz rozwiązania, które usprawni dokumentowanie sesji rady? Przekształcanie długich debat i rozmów w dokładne zapisy to ogromne wyzwanie. W dobie obecnych wymogów jest to konieczne. Od września 2020 r. każda Sesja Rady Miasta i Gminy powinna być dostępna w wersji tekstowej. Ustawa o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. (Dz. U. z 2019 r., poz. 848) spełniając standard WCAG 2.1, narzuca wykonywanie i umieszczanie treści rozmów w formie napisów. Nasza usługa pozwala na szybkie i efektywne przetłumaczenie każdego słowa z Twojego nagrania na czytelny tekst, oszczędzając Ci niezliczone godziny pracy.

Transkrypcja nagrań w języku angielskim

Angielski występuje w wielu odmianach, nie tylko brytyjskiej i amerykańskiej, ale również australijskiej, indyjskiej/hinduskiej, singapurskiej czy południowoafrykańskiej. Każdy z akcentów ma swoje specyficzne cechy. To sprawia, że zrozumienie i dokładne przepisanie treści może być bardzo trudne.

Zwroty potoczne, lokalne wyrażenia i specyficzne terminy branżowe stanowią wyzwanie podczas ręcznego przepisywania – transkrybent musi sprawdzać ich poprawny zapis. Korzystając z transkrypcji nagrań w Podgórskim Biurze Tłumaczeń, wszystkim zajmiemy się za Ciebie.

Jak jeszcze możemy Ci pomóc? Automatyczna transkrypcja nagrań w języku niemieckim, włoskim, a nawet chińskim pomoże Ci zrealizować Twoje cele biznesowe. Napisz do nas, aby poznać szczegóły.

Dlaczego profesjonalna transkrypcja treści jest lepsza niż darmowe programy?

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać profesjonalną transkrypcję, skoro w Internecie dostępne są darmowe programy umożliwiające zamianę mowy w tekst? Bezpłatne programy nie rozumieją kontekstu wypowiedzi. Nie nadają się do profesjonalnych zastosowań, takich jak transkrypcja wywiadów lub rozmów sądowych. Mają problem ze zrozumieniem niejasnych wypowiedzi lub rozmów w szybkim tempie.

Darmowe programy często nie radzą sobie z akcentami, regionalizmami i zakłóceniami dźwięku. Problem pojawia się również w przypadku rozmów dwujęzycznych czy też wielu uczestników dyskusji. Profesjonalna transkrypcja gwarantuje dokładność tekstu, który później bez problemu możesz wykorzystać do innych celów.

Podgórskie Biuro Tłumaczeń świadczy również inne usługi, które mogą Ci się przydać:

Jesteśmy odpowiedzialnym dostawcą usług tłumaczeniowych

Naszą współpracę z Podgórskim Biurem Tłumaczeń oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na kompetentną obsługę klienta, zachowanie ustalonych terminów projektu, umiejętność pracy pod presją czasu, możliwość i otwartość na dodatkowe konsultacje, a także bardzo fachowo wykonane tłumaczenie.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej

Firma Alliance Green Services Sp. z o.o. posiadająca także swoje oddziały w Luksemburgu i Rumunii, pragnie okazać swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń. Na nasze potrzeby, biuro tłumaczeń PBT wykonuje tłumaczenia techniczne i informatyczne dotyczące m.in. przemysłu stalowego, złomowania, instalacji IPPC, urządzeń oraz technologii I programowania w tym zakresie.

Alliance Green Services

Poziom mertytoryczny tłumaczeń prawniczych, ekonomicznych oraz finansowych jest bardzo wysoki

Nazwa klienta 3

Od ponad 25 lat nasi Klienci cenią tłumaczenia PBT

Lokalnie i lojalnie

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Wiemy, że na Twoje zaufanie musimy zapracować.

Pracujemy więc cierpliwie i lojalnie gwarantując, że tłumaczenia, które dostarczamy skutecznie docierają do lokalnych odbiorców, nawet jeśli będzie to dialekt sorani języka kurdyjskiego.

Elastyczność

W PBT każdy klient jest wart uwagi

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i doradzamy odpowiedni pakiet usług. Interesuje nas długofalowa współpraca.

Poufność

100%

Pełna poufność i bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas standard. Działamy według wytycznych normy ISO 27001.

Doświadczenie

1997

Rok założenia

Jesteśmy jednym z najdłużej działających biur tłumaczeń w Europie, co daje nam bezcenne doświadczenie i wiedzę, z której korzystamy na co dzień.

Zasoby

10/10

Pracujemy na ponad 50 rodzajach plików i w ponad 100 programach. Ponad 1000 naszych tłumaczy czeka na Twój tekst z jednej z ponad 15-stu branż, w jakich tłumaczymy. Wszelkie nowoczesne technologie językowe wykorzystujemy na co dzień. Wiemy, co robimy.

Oszczędność

Agencja FULL-SERVICE

Oferujemy kompletny pakiet usług, języków i technologii, terminową i sprawną obsługę dedykowanego kierownika projektu a przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i wskazania, jak zaoszczędzić. To fakty.

  Bezpłatna wycena tłumaczenia

  Rodzaj usługi

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Potrzebujesz transkrypcja nagrań?

  a nie lubisz wypełniać formularzy?

  Zadzwoń

  +48 12 444 12 50

  lub napisz

  [email protected]

  PROCES REALIZACJI

  1

  BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA

  2

  AKCEPTACJA

  oferty i terminu lub ich modyfikacja wg. Twoich potrzeb

  3

  REALIZACJA USŁUGI

  przez dedykowany zespół lingwistów wraz z kontrolą jakości

  4

  …I GOTOWE!

  Profesjonalne tłumaczenie trafia do Ciebie zawsze na czas

  5

  KOLEJNE ZLECENIE

  Tak, tak! 98% naszych klientów zostaje z nami na stałe. 🙂

  Bądźmy w kontakcie

  PBT Podgórskie Biuro Tłumaczeń
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  Spółka Jawna

  Pon.-Pt.: 9.00-16.00

  ul. Kielecka 29B
  31-523 Kraków

  NIP: 6751750667

  REGON: 388838797

  KRS: 0000898849