Tłumaczenia audiowizualne

Tłumaczenia audiowizualne (tłumaczenia list dialogowych)

Film i telewizja otwierają okno na świat. Obejrzenie odcinka ulubionego serialu to dla wielu osób ulubiony sposób na spędzenie wolnego czasu po pracy. Niestety, nie każdy ma umiejętności językowe pozwalające na oglądanie oryginalnych produkcji. Tłumaczenia audiowizualne wykonane przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń pozwalają dotrzeć do szerszej publiczności.

Nasz zespół potrafi dostosować przekaz do specyficznych wymagań danego medium – dużego ekranu, YouTube, platformy streamingowej lub szkoleniowej. Tworzymy napisy i przygotowujemy scenariusze dla aktorów dubbingowych lub lektora.

Potrzebujesz porady w zakresie planowanych tłumaczeń lub technologii językowych?

Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie narzędzia i procesy realizacji dobrać do Twojego projektu, by miał on optymalny przebieg. Zapraszamy do Podgórskiego Biura Tłumaczeń po procesjonalne wsparcie w zakresie specjalistycznych projektów językowych dla firm.

Skontaktuj się z działem sprzedaży

Zespół PBT

Skontaktuj się z działem sprzedaży Zespół PBT
Tłumaczenie list dialogowych – wyzwania

Tłumaczenie list dialogowych wymaga synchronizacji wypowiedzi z długością danej sceny. Zdarza się, że dosłowny przekład na język obcy trwa znacznie dłużej niż kwestia wypowiadana przez aktora. W trosce o widzów wyciągamy z tekstu esencję bez straty na jakości tłumaczenia.

Przekład audiowizualny – specjalizacje:

Wykonujemy:

 • tłumaczenia list dialogowych dla filmów fabularnych, seriali, bajek i programów telewizyjnych,
 • tłumaczenia filmów reklamowych,
 • tłumaczenia napisów filmowych,
 • tłumaczenia filmów dokumentalnych,
 • lokalizację treści multimedialnych i gier wideo.

Na liście nie ma tłumaczenia, na którym Ci zależy? Skontaktuj się z nami – sprawdzimy, jak możemy Ci pomóc.

Tłumaczenia list dialogowych i tłumaczenia ze słuchu

Zajmujemy się tłumaczeniem list dialogowych i tłumaczeniem ze słuchu. Ten rodzaj przekładu wymaga nie tylko znajomości języka źródłowego, ale również bogatego zaplecza kulturowego.

Nasi specjaliści zawsze upewniają się za pomocą nowoczesnego oprogramowania, że obraz i dźwięk harmonijnie się uzupełniają. Przyjmuje się, że napisy nie powinny przekraczać dwóch wierszy. Aby zapewnić odbiorcom najlepsze doświadczenia podczas oglądania filmu, dostosowujemy tłumaczenie audiowizualne do wymogów technicznych.

Oprócz tłumaczeń audiowizualnych świadczymy również tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne na festiwalach filmowych, konferencjach prasowych i międzynarodowych targach. Sprawdź naszą ofertę, jeśli w przyszłości organizujesz takie wydarzenie.

Tłumaczenia audiowizualne – transkreacja

Tłumaczenia audiowizualne powinny we właściwy sposób oddawać humor, idiomy i powiedzonka. Dosłowny przekład sprawia, że film brzmi nieautentycznie. Podgórskie Biuro Tłumaczeń podchodzi do tego zadania w sposób kreatywny. W naszej pracy wykorzystujemy transkreację – dostosowujemy przekaz do odbiorców z danego kręgu kulturowego.


Prześlij swój tekst na adres [email protected]
lub skorzystaj z formularza bezpłatnej wyceny: wycena tłumaczenia.


Tłumaczenie filmów i wideo

W tym rodzaju tłumaczeń liczą się emocje. Nowa wersja językowa powinna wywoływać radość, smutek, wzruszenie lub napięcie obecne w oryginale. Do jej przygotowania angażujemy doświadczonych tłumaczy osadzonych w kulturze danego kraju i native speakerów. Przed zamknięciem projektu przeprowadzamy dokładną korektę, aby wyłapać wszelkie błędy i literówki.

Podejmujemy się przekładu filmów długo- i krótkometrażowych, spotów reklamowych i nagrań szkoleń. Sukces Twojej produkcji na zagranicznym rynku zależy od jakości przekładu, dlatego nie zwlekaj – zwróć się o pomoc do Podgórskiego Biura Tłumaczeń.

Tłumaczenia filmów z polskiego i na polski

Wykonujemy tłumaczenia na język angielski, francuski, niemiecki, rosyjski i inne języki europejskie. Współpracujemy również z tłumaczami języków azjatyckich, afrykańskich i bliskowschodnich. Rzadkie kombinacje językowe nie stanowią dla nas problemu! Sprostamy nawet najbardziej nietypowym wymaganiom naszych klientów – np. przekładom z pominięciem polskiego.

Tłumaczenia audiowizualne – angielski

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia audiowizualne po angielsku zarówno w wersji brytyjskiej, jak i amerykańskiej. Tłumaczymy profesjonalne produkcje i wideo stworzone na potrzeby firmy. Nasz zespół specjalistów jest biegły w kulturze anglojęzycznej. Każde tłumaczenie będzie odzwierciedlało oryginalny styl i kontekst materiału źródłowego.

Tłumaczenia audiowizualne – hiszpański

Hiszpańskie produkcje zdobywają rzeszę miłośników w Polsce, czego dowodem jest m.in. sukces serialu Dom z papieru. Jeśli chcesz, aby Twój film dotarł do szerszej publiczności, zdecyduj się na profesjonalny przekład. Zajmujemy się tłumaczeniem zarówno na hiszpański europejski (castellano), jak i dialekty z poszczególnych krajów Ameryki Łacińskiej.

Tłumaczenie audiowizualne – cennik

Nasze ceny za tłumaczenia audiowizualne są ustalane indywidualnie. Stawka za minutę materiału źródłowego różni się w zależności od języka, jego stopnia skomplikowania, obecności specjalistycznego słownictwa i długości filmu. Dodatkowe opłaty mogą być stosowane za pilne zlecenia. Oferujemy preferencyjne warunki dla stałych klientów oraz przy większych zleceniach. Zapytaj nas o szczegółową wycenę.

Nie ryzykuj i powierz proces tłumaczenia oryginalnego tekstu specjalistom. Skontaktuj się z nami – odpowiemy na pytania i przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz innych tłumaczeń sprawdź więcej na PBT:

Jesteśmy odpowiedzialnym dostawcą usług tłumaczeniowych

Naszą współpracę z Podgórskim Biurem Tłumaczeń oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na kompetentną obsługę klienta, zachowanie ustalonych terminów projektu, umiejętność pracy pod presją czasu, możliwość i otwartość na dodatkowe konsultacje, a także bardzo fachowo wykonane tłumaczenie.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej

Firma Alliance Green Services Sp. z o.o. posiadająca także swoje oddziały w Luksemburgu i Rumunii, pragnie okazać swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń. Na nasze potrzeby, biuro tłumaczeń PBT wykonuje tłumaczenia techniczne i informatyczne dotyczące m.in. przemysłu stalowego, złomowania, instalacji IPPC, urządzeń oraz technologii I programowania w tym zakresie.

Alliance Green Services

Poziom mertytoryczny tłumaczeń prawniczych, ekonomicznych oraz finansowych jest bardzo wysoki

Nazwa klienta 3

Od ponad 25 lat nasi Klienci cenią tłumaczenia PBT

Lokalnie i lojalnie

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Wiemy, że na Twoje zaufanie musimy zapracować.

Pracujemy więc cierpliwie i lojalnie gwarantując, że tłumaczenia, które dostarczamy skutecznie docierają do lokalnych odbiorców, nawet jeśli będzie to dialekt sorani języka kurdyjskiego.

Elastyczność

W PBT każdy klient jest wart uwagi

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i doradzamy odpowiedni pakiet usług. Interesuje nas długofalowa współpraca.

Poufność

100%

Pełna poufność i bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas standard. Działamy według wytycznych normy ISO 27001.

Doświadczenie

1997

Rok założenia

Jesteśmy jednym z najdłużej działających biur tłumaczeń w Europie, co daje nam bezcenne doświadczenie i wiedzę, z której korzystamy na co dzień.

Zasoby

10/10

Pracujemy na ponad 50 rodzajach plików i w ponad 100 programach. Ponad 1000 naszych tłumaczy czeka na Twój tekst z jednej z ponad 15-stu branż, w jakich tłumaczymy. Wszelkie nowoczesne technologie językowe wykorzystujemy na co dzień. Wiemy, co robimy.

Oszczędność

Agencja FULL-SERVICE

Oferujemy kompletny pakiet usług, języków i technologii, terminową i sprawną obsługę dedykowanego kierownika projektu a przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i wskazania, jak zaoszczędzić. To fakty.

  Bezpłatna wycena tłumaczenia

  Rodzaj usługi

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Potrzebujesz tłumaczenia audiowizualne?

  a nie lubisz wypełniać formularzy?

  Zadzwoń

  +48 12 444 12 50

  lub napisz

  [email protected]

  JĘZYKI

  Języki bliskowschodnie

  Języki bliskowschodnie

  Chcesz dotrzeć do odbiorców z Bliskiego Wschodu? Podgórskie Biuro Tłumaczeń dostarcza wysokiej jakości tłumaczenia różnorodnych języków bliskowschodnich. Dowiedz się szczegółów.

  Więcej
  Języki europejskie

  Języki europejskie

  Od grupy języka docelowego zależy ostateczna wycena projektu tłumaczeniowego. Zobacz, jakie języki zachodnioeuropejskie, skandynawskie oraz środkowo – i wschodnioeuropejskie przetłumaczy dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Języki pozaeuropejskie

  Języki pozaeuropejskie

  Z Podgórskim Biurem Tłumaczeń Twoje słowa dotrą aż na koniec świata! Zobacz, jakie języki Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej przełoży dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Język obcy

  Język obcy

  Im bardziej bezpośredni jest przekład, tym jest dokładniejszy. W Podgórskim Biurze Tłumaczeń zamówisz tłumaczenie z j. obcego na j. obcy, nawet w najbardziej nietypowej kombinacji.

  Więcej

  JAKOŚĆ

  Sprawdzeni fachowcy. Wiedza i doświadczenie.
  Wspólny cel: Twój cel. Tak działa Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  REFERENCJE

  Jesteśmy dumni z zaufania naszych Klientów.
  Przeczytaj, co o naszych tłumaczeniach mówią przedstawiciele różnych branż.

  SPECJALIZACJE

  PROCES REALIZACJI

  1

  BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA

  2

  AKCEPTACJA

  oferty i terminu lub ich modyfikacja wg. Twoich potrzeb

  3

  REALIZACJA USŁUGI

  przez dedykowany zespół lingwistów wraz z kontrolą jakości

  4

  …I GOTOWE!

  Profesjonalne tłumaczenie trafia do Ciebie zawsze na czas

  5

  KOLEJNE ZLECENIE

  Tak, tak! 98% naszych klientów zostaje z nami na stałe. 🙂

  Bądźmy w kontakcie

  PBT Podgórskie Biuro Tłumaczeń
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  Spółka Jawna

  Pon.-Pt.: 9.00-16.00

  ul. Kielecka 29B
  31-523 Kraków

  NIP: 6751750667

  REGON: 388838797

  KRS: 0000898849