Tłumaczenia specjalistyczne pisemne

Tłumaczenia specjalistyczne – Zaufaj specjalistom z PBT

Tekst to nośnik nie tylko informacji, ale i intencji autora. Nierzadko od jego właściwego odbioru zależy sukces międzynarodowego przedsięwzięcia, awans, rozwój osobisty, podpisanie kontraktu czy chociażby udane leczenie w zagranicznym ośrodku. Tekst reprezentuje Ciebie – a tłumaczenie musi ponadto sprawdzać się w innym kontekście kulturowym. Podgórskie Biuro Tłumaczeń zna wagę tłumaczeń pisemnych; każdorazowo dbamy o jak najwierniejszy, a jednocześnie maksymalnie naturalny przekład oryginału.

W świecie połączonym przez różnorodne branże, tłumaczenie specjalistycznych tekstów stanowi kluczowy pomost między wiedzą a zrozumieniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o badania naukowe, dokumenty medyczne, teksty prawne czy instrukcje techniczne, tłumaczenie specjalistycznych treści wymaga unikalnego zestawu umiejętności i wiedzy specjalistycznej.

Tłumaczenia specjalistyczne – Pisemne i Ustne

Możesz nam powierzyć tłumaczenia pisemne wszelkiego rodzaju tekstów: od ogólnych po specjalistyczne; od książek i filmów, poprzez ulotki leków i instrukcje obsługi czy specyfikacje SIWZ, aż po publikacje naukowe, badania medyczne, podsumowania sympozjów oraz patenty wynalazków. Najbardziej wyspecjalizowane zespoły tłumaczy przygotowują tłumaczenia pisemne w języku angielskim, jednak nie boimy się wyzwań i tłumaczymy też teksty na wiele języków jednocześnie, nawet w 21 różnych kombinacjach na raz, a także z języka obcego na język obcy.

Potrzebujesz porady w zakresie planowanych tłumaczeń lub technologii językowych?

Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie narzędzia i procesy realizacji dobrać do Twojego projektu, by miał on optymalny przebieg. Zapraszamy do Podgórskiego Biura Tłumaczeń po procesjonalne wsparcie w zakresie specjalistycznych projektów językowych dla firm.

Skontaktuj się z działem sprzedaży

Zespół PBT

Skontaktuj się z działem sprzedaży Zespół PBT
Tłumaczenia specjalistyczne w PBT to precyzja i dokładność:

Tłumaczenie tekstów specjalistycznych wykracza poza zwykłą biegłość językową; wymaga głębokiego zrozumienia tematu. Nasz zespół tłumaczy-ekspertów posiada nie tylko biegłość językową, ale także specjalistyczną wiedzę z różnych dziedzin. Gwarantuje to, że przetłumaczony tekst zachowuje swoją dokładność, niuanse i zawiłości techniczne.

Oferujemy tłumaczenia specjalistyczne różnorodnych specjalizacji
Obsługujemy szeroką gamę specjalistycznych dziedzin, w tym między innymi:
 • Tłumaczenia medycyna i opieka zdrowotna: od dokumentów badań klinicznych po dokumentację pacjentów, zapewniamy dokładne tłumaczenie informacji medycznych, zgodnie ze standardami i przepisami branżowymi,
 • Tłumaczenia Prawnicze: teksty prawnicze wymagają precyzji i dbałości o szczegóły. Nasi tłumacze prawniczy są dobrze zorientowani w zawiłościach terminologii prawniczej, zapewniając dokładne i odpowiednie do kontekstu tłumaczenia,
 • Tłumaczenia techniczne i inżynieryjne: instrukcje techniczne, specyfikacje produktów i dokumenty inżynieryjne wymagają dogłębnego zrozumienia żargonu branżowego. Nasi tłumacze zapewniają, że szczegóły techniczne są dokładnie przekazywane w języku docelowym,
 • Tłumaczenia badania naukowe: od artykułów naukowych po wyniki badań, poruszamy się w zawiłościach języka naukowego, zachowując integralność badań w tłumaczeniu.
Postaw na Poufność i profesjonalizm:

Rozumiemy wrażliwy charakter specjalistycznych tekstów. Nasze zobowiązanie do zachowania poufności jest niezachwiane. Niezależnie od tego, czy chodzi o informacje zastrzeżone, dokumentację medyczną czy dokumenty prawne, priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo i prywatność treści.

Nasz proces tłumaczenia nie jest podejściem uniwersalnym. Angażujemy się w ciągły dialog z klientami, dążąc do wyjaśnienia niuansów i kontekstu, aby zapewnić, że ostateczne tłumaczenie jest nie tylko dokładne, ale także zgodne z zamierzonym przekazem.

Tłumaczenia specjalistyczne wyróżniają się na tle innych dziedzin ze względu na ich szeroki zakres obejmujący różnorodne obszary tematyczne. Stanowią one przekłady dotyczące bardzo szczegółowych i często wąskich dziedzin, charakteryzujące się dużą precyzją. Przede wszystkim są to tłumaczenia stworzone z myślą o konkretnych grupach odbiorców. Do realizacji takich zadań najbardziej odpowiedni są tłumacze specjalistyczni Podgórskiego Biura Tłumaczeń, posiadający umiejętność precyzyjnego dostosowania się do specyfiki terminologii, poprawnej interpretacji i skutecznego przeniesienia właściwego kontekstu wypowiedzi na język docelowy.
W tłumaczeniu specjalistycznych tekstów nie chodzi tylko o język; chodzi o przekazywanie wiedzy, zachowanie precyzji i ułatwienie płynnej komunikacji.

Współpracuj z nami, aby mieć pewność, że Twoje tłumaczenia specjalistycznych treści przekraczają bariery językowe i skutecznie docierają do odbiorców. Poniżej znajdziesz formularz bezpłatnej wyceny.Prześlij swój tekst na adres [email protected]
lub skorzystaj z formularza bezpłatnej wyceny: wycena tłumaczenia.Tłumaczenia, które jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać:

Jesteśmy odpowiedzialnym dostawcą usług tłumaczeniowych

Naszą współpracę z Podgórskim Biurem Tłumaczeń oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na kompetentną obsługę klienta, zachowanie ustalonych terminów projektu, umiejętność pracy pod presją czasu, możliwość i otwartość na dodatkowe konsultacje, a także bardzo fachowo wykonane tłumaczenie.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej

Firma Alliance Green Services Sp. z o.o. posiadająca także swoje oddziały w Luksemburgu i Rumunii, pragnie okazać swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń. Na nasze potrzeby, biuro tłumaczeń PBT wykonuje tłumaczenia techniczne i informatyczne dotyczące m.in. przemysłu stalowego, złomowania, instalacji IPPC, urządzeń oraz technologii I programowania w tym zakresie.

Alliance Green Services

Poziom mertytoryczny tłumaczeń prawniczych, ekonomicznych oraz finansowych jest bardzo wysoki

Nazwa klienta 3

Od ponad 25 lat nasi Klienci cenią tłumaczenia PBT

Lokalnie i lojalnie

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Wiemy, że na Twoje zaufanie musimy zapracować.

Pracujemy więc cierpliwie i lojalnie gwarantując, że tłumaczenia, które dostarczamy skutecznie docierają do lokalnych odbiorców, nawet jeśli będzie to dialekt sorani języka kurdyjskiego.

Elastyczność

W PBT każdy klient jest wart uwagi

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i doradzamy odpowiedni pakiet usług. Interesuje nas długofalowa współpraca.

Poufność

100%

Pełna poufność i bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas standard. Działamy według wytycznych normy ISO 27001.

Doświadczenie

1997

Rok założenia

Jesteśmy jednym z najdłużej działających biur tłumaczeń w Europie, co daje nam bezcenne doświadczenie i wiedzę, z której korzystamy na co dzień.

Zasoby

10/10

Pracujemy na ponad 50 rodzajach plików i w ponad 100 programach. Ponad 1000 naszych tłumaczy czeka na Twój tekst z jednej z ponad 15-stu branż, w jakich tłumaczymy. Wszelkie nowoczesne technologie językowe wykorzystujemy na co dzień. Wiemy, co robimy.

Oszczędność

Agencja FULL-SERVICE

Oferujemy kompletny pakiet usług, języków i technologii, terminową i sprawną obsługę dedykowanego kierownika projektu a przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i wskazania, jak zaoszczędzić. To fakty.

  Bezpłatna wycena tłumaczenia

  Rodzaj usługi

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Potrzebujesz tłumaczenia specjalistyczne?

  a nie lubisz wypełniać formularzy?

  Zadzwoń

  +48 12 444 12 50

  lub napisz

  [email protected]

  JĘZYKI

  Języki bliskowschodnie

  Języki bliskowschodnie

  Chcesz dotrzeć do odbiorców z Bliskiego Wschodu? Podgórskie Biuro Tłumaczeń dostarcza wysokiej jakości tłumaczenia różnorodnych języków bliskowschodnich. Dowiedz się szczegółów.

  Więcej
  Języki europejskie

  Języki europejskie

  Od grupy języka docelowego zależy ostateczna wycena projektu tłumaczeniowego. Zobacz, jakie języki zachodnioeuropejskie, skandynawskie oraz środkowo – i wschodnioeuropejskie przetłumaczy dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Języki pozaeuropejskie

  Języki pozaeuropejskie

  Z Podgórskim Biurem Tłumaczeń Twoje słowa dotrą aż na koniec świata! Zobacz, jakie języki Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej przełoży dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Język obcy

  Język obcy

  Im bardziej bezpośredni jest przekład, tym jest dokładniejszy. W Podgórskim Biurze Tłumaczeń zamówisz tłumaczenie z j. obcego na j. obcy, nawet w najbardziej nietypowej kombinacji.

  Więcej

  JAKOŚĆ

  Sprawdzeni fachowcy. Wiedza i doświadczenie.
  Wspólny cel: Twój cel. Tak działa Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  REFERENCJE

  Jesteśmy dumni z zaufania naszych Klientów.
  Przeczytaj, co o naszych tłumaczeniach mówią przedstawiciele różnych branż.

  SPECJALIZACJE

  PROCES REALIZACJI

  1

  BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA

  2

  AKCEPTACJA

  oferty i terminu lub ich modyfikacja wg. Twoich potrzeb

  3

  REALIZACJA USŁUGI

  przez dedykowany zespół lingwistów wraz z kontrolą jakości

  4

  …I GOTOWE!

  Profesjonalne tłumaczenie trafia do Ciebie zawsze na czas

  5

  KOLEJNE ZLECENIE

  Tak, tak! 98% naszych klientów zostaje z nami na stałe. 🙂

  Bądźmy w kontakcie

  PBT Podgórskie Biuro Tłumaczeń
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  Spółka Jawna

  Pon.-Pt.: 9.00-16.00

  ul. Kielecka 29B
  31-523 Kraków

  NIP: 6751750667

  REGON: 388838797

  KRS: 0000898849