Transkreacja

Transkreacja – adaptacja i kreatywne tłumaczenie

Transkreacja to odpowiedź na potrzeby rynku. Dosłowne tłumaczenie, choć jest zrozumiałe dla odbiorcy, rzadko skutecznie przekazuje emocje. Gubią się one w przekładzie razem ze stylem i kontekstem materiału źródłowego. Nie ma to wielkiego znaczenia, gdy przygotowujesz teksty techniczne – tam liczy się przede wszystkim dokładność i wierność tłumaczenia.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku tekstów marketingowych, literatury i filmów. Przekład takich materiałów ma za zadanie zainteresować odbiorców lub nawet przekonać ich do wykonania określonej akcji – np. kupna towarów lub usług. Aby osiągnąć obrany cel, Podgórskie Biuro Tłumaczeń stosuje transkreację.

Czym jest transkreacja?

Celem kreatywnego tłumaczenia jest dostosowanie tekstu do kultury grupy docelowej. W przeciwieństwie do specjalistycznych tłumaczeń pisemnych, które skupiają się na wiernym przekładzie z jednego języka na drugi, transkreacja przekształca przesłanie, tak, aby było przyciągające dla odbiorców.

W tym procesie zachowuje się intencje materiału źródłowego, jego styl i ton. Równocześnie dostosowuje się tekst w języku obcym do przyzwyczajeń lokalnej publiczności. Nie wiesz, czy jest Ci potrzebna transkreacja, czy tłumaczenie zwykłe? Skontaktuj się z nami – rozjaśnimy Twoje wątpliwości i zasugerujemy odpowiednią usługę.


Prześlij swój tekst na adres [email protected]
lub skorzystaj z formularza bezpłatnej wyceny: wycena tłumaczenia.


Kiedy potrzebna jest transkreacja?

Transkreacja pozwala firmie lepiej komunikować się na rynkach międzynarodowych, szczególnie w przypadkach, gdzie bezpośredni przekład nie oddaje przesłania w nowym kontekście kulturowym. Ta usługa umożliwia nawiązanie głębszej relacji z zagranicznymi klientami w danym kraju, a także zdobycie ich zaufania.

Stosujemy transkreację podczas tłumaczenia:
 • sloganów i haseł reklamowych,
 • ulotek,
 • newsletterów,
 • spotów reklamowych,
 • opisów produktów,
 • stron internetowych,
 • filmów,
 • gier komputerowych,
 • literatury.

Transkreacja jest niezbędna, gdy tekst źródłowy zawiera elementy humorystyczne, metafory, gry słowne i odniesienia kulturowe. Mogą one być niezrozumiałe w danym języku, a nawet obraźliwe, dlatego nie ryzykuj reputacji swojej firmy – oddaj projekt w ręce profesjonalnego biura tłumaczeń.

Jakie są zalety transkreacji?

Transkreacja przekazuje oryginalne przesłanie w sposób dopasowany do lokalnych odbiorców. Poprzez dostosowanie treści, przekaz staje się skuteczniejszy. Pokazując zrozumienie dla kultury, zdobędziesz zaufanie na zagranicznych rynkach. Twój wizerunek marki stanie się bardziej autentyczny, a co za tym idzie, łatwiej będzie Ci zdobyć grono lojalnych konsumentów.

Transkreacja pomaga unikać błędów i nieporozumień, które mogą wyniknąć z dosłownego tłumaczenia. Eliminuje również elementy postrzegane za niewłaściwe w konkretnym regionie. Zapobiega to potencjalnym kulturowym wpadkom, a tym samym chroni reputację firmy.

Podgórskie Biuro Tłumaczeń pomoże Ci dotrzeć na nowe rynki i skutecznie rozszerzyć działalność. Za dodatkową opłatą tłumaczenie może zostać poddane weryfikacji wykonanej przez native speakera lub doświadczonego korektora. Zrób pierwszy krok – zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy.

Tłumaczenie kreatywne z języka polskiego

Tłumaczenie kreatywne na język polski lub inny polega na przekładzie sensu, a nie słów. Pozwala skuteczniej dotrzeć do czytelnika, wywołać w nim te same emocje i oddać styl autora. Dbamy o to, aby przekład rezonował z użytkownikami języka docelowego. Stosujemy nawiązania zrozumiałe dla danego kręgu kulturowego, gry słowne i odpowiednie idiomy. Dzięki temu powstają zrozumiałe teksty, które łatwo zapadają w pamięć.

Potrzebujesz porady w zakresie planowanych tłumaczeń lub technologii językowych?

Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie narzędzia i procesy realizacji dobrać do Twojego projektu, by miał on optymalny przebieg. Zapraszamy do Podgórskiego Biura Tłumaczeń po procesjonalne wsparcie w zakresie specjalistycznych projektów językowych dla firm.

Skontaktuj się z działem sprzedaży

Zespół PBT

Skontaktuj się z działem sprzedaży Zespół PBT
Transkreacja – język angielski

Choć kultura anglosaska jest obecna w polskich mediach, aby skutecznie wpłynąć na anglojęzycznego odbiorcę, trzeba dogłębnie ją poznać. Nie wystarczy znajomość języka i przekład tekstu źródłowego na język docelowy jeden do jednego. Przed przystąpieniem do transkreacji na angielski dokładnie analizujemy kontekst kulturowy, cel komunikacji i profil odbiorców danego języka. Następnie opracowujemy treści, które skutecznie komunikują Twoje intencje.

Transkreacja – język francuski

Odbiorca francuskojęzyczny oczekuje, że tekst będzie w pełni dostosowany do niego pod względem kulturowym. Niezręczne sformułowania, źle przetłumaczone powiedzenia czy nietrafne nawiązania kulturowe odrzucą go i zniechęcą. Nie ryzykuj utraty klienta już podczas pierwszego kontaktu – zainwestuj w transkreację na język francuski.

Transkreacja – język niemiecki

Transkreacja w języku niemieckim to sposób na kreatywną adaptację treści do grupy docelowej. Pracujemy nad tym, aby materiały marketingowe – hasła, slogany i artykuły blogowe – były zrozumiałe i przyciągały uwagę. Dużą wagę przywiązujemy do kontekstu kulturowego odbiorców. Dzięki temu tworzymy teksty, które odpowiadają oczekiwaniom niemieckojęzycznego rynku.

Potrzebujesz dotrzeć na inne rynki – hiszpański, francuski, włoski, norweski, chiński, japoński lub arabski? Sprawdź języki, którymi się zajmujemy.

Transkreacja – cennik

Ceny za transkreację ustalamy indywidualnie dla każdego zlecenia. Stawka zależy m.in. od stopnia złożoności projektu, jego wielkości, języka źródłowego i docelowego, rodzaju tekstu oraz terminu realizacji. Projektowanie i tworzenie treści reklamowych często wiąże się z dodatkową pracą ze względu na konieczność analizy rynku i dostosowania stylu do grupy odbiorców.

Opowiedz nam o swoim projekcie – przygotujemy bezpłatną wycenę.

Potrzebujesz innych tłumaczeń? Sprawdź więcej usług PBT:

Jesteśmy odpowiedzialnym dostawcą usług tłumaczeniowych

Naszą współpracę z Podgórskim Biurem Tłumaczeń oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na kompetentną obsługę klienta, zachowanie ustalonych terminów projektu, umiejętność pracy pod presją czasu, możliwość i otwartość na dodatkowe konsultacje, a także bardzo fachowo wykonane tłumaczenie.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej

Firma Alliance Green Services Sp. z o.o. posiadająca także swoje oddziały w Luksemburgu i Rumunii, pragnie okazać swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń. Na nasze potrzeby, biuro tłumaczeń PBT wykonuje tłumaczenia techniczne i informatyczne dotyczące m.in. przemysłu stalowego, złomowania, instalacji IPPC, urządzeń oraz technologii I programowania w tym zakresie.

Alliance Green Services

Poziom mertytoryczny tłumaczeń prawniczych, ekonomicznych oraz finansowych jest bardzo wysoki

Nazwa klienta 3

Od ponad 25 lat nasi Klienci cenią tłumaczenia PBT

Lokalnie i lojalnie

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Wiemy, że na Twoje zaufanie musimy zapracować.

Pracujemy więc cierpliwie i lojalnie gwarantując, że tłumaczenia, które dostarczamy skutecznie docierają do lokalnych odbiorców, nawet jeśli będzie to dialekt sorani języka kurdyjskiego.

Elastyczność

W PBT każdy klient jest wart uwagi

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i doradzamy odpowiedni pakiet usług. Interesuje nas długofalowa współpraca.

Poufność

100%

Pełna poufność i bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas standard. Działamy według wytycznych normy ISO 27001.

Doświadczenie

1997

Rok założenia

Jesteśmy jednym z najdłużej działających biur tłumaczeń w Europie, co daje nam bezcenne doświadczenie i wiedzę, z której korzystamy na co dzień.

Zasoby

10/10

Pracujemy na ponad 50 rodzajach plików i w ponad 100 programach. Ponad 1000 naszych tłumaczy czeka na Twój tekst z jednej z ponad 15-stu branż, w jakich tłumaczymy. Wszelkie nowoczesne technologie językowe wykorzystujemy na co dzień. Wiemy, co robimy.

Oszczędność

Agencja FULL-SERVICE

Oferujemy kompletny pakiet usług, języków i technologii, terminową i sprawną obsługę dedykowanego kierownika projektu a przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i wskazania, jak zaoszczędzić. To fakty.

  Bezpłatna wycena tłumaczenia

  Rodzaj usługi

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Potrzebujesz usługi transkreacja?

  a nie lubisz wypełniać formularzy?

  Zadzwoń

  +48 12 444 12 50

  lub napisz

  [email protected]

  JĘZYKI

  Języki bliskowschodnie

  Języki bliskowschodnie

  Chcesz dotrzeć do odbiorców z Bliskiego Wschodu? Podgórskie Biuro Tłumaczeń dostarcza wysokiej jakości tłumaczenia różnorodnych języków bliskowschodnich. Dowiedz się szczegółów.

  Więcej
  Języki europejskie

  Języki europejskie

  Od grupy języka docelowego zależy ostateczna wycena projektu tłumaczeniowego. Zobacz, jakie języki zachodnioeuropejskie, skandynawskie oraz środkowo – i wschodnioeuropejskie przetłumaczy dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Języki pozaeuropejskie

  Języki pozaeuropejskie

  Z Podgórskim Biurem Tłumaczeń Twoje słowa dotrą aż na koniec świata! Zobacz, jakie języki Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej przełoży dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Język obcy

  Język obcy

  Im bardziej bezpośredni jest przekład, tym jest dokładniejszy. W Podgórskim Biurze Tłumaczeń zamówisz tłumaczenie z j. obcego na j. obcy, nawet w najbardziej nietypowej kombinacji.

  Więcej

  JAKOŚĆ

  Sprawdzeni fachowcy. Wiedza i doświadczenie.
  Wspólny cel: Twój cel. Tak działa Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  REFERENCJE

  Jesteśmy dumni z zaufania naszych Klientów.
  Przeczytaj, co o naszych tłumaczeniach mówią przedstawiciele różnych branż.

  SPECJALIZACJE

  PROCES REALIZACJI

  1

  BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA

  2

  AKCEPTACJA

  oferty i terminu lub ich modyfikacja wg. Twoich potrzeb

  3

  REALIZACJA USŁUGI

  przez dedykowany zespół lingwistów wraz z kontrolą jakości

  4

  …I GOTOWE!

  Profesjonalne tłumaczenie trafia do Ciebie zawsze na czas

  5

  KOLEJNE ZLECENIE

  Tak, tak! 98% naszych klientów zostaje z nami na stałe. 🙂

  Bądźmy w kontakcie

  PBT Podgórskie Biuro Tłumaczeń
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  Spółka Jawna

  Pon.-Pt.: 9.00-16.00

  ul. Kielecka 29B
  31-523 Kraków

  NIP: 6751750667

  REGON: 388838797

  KRS: 0000898849