Tłumaczenia medyczne angielski

Planujesz leczenie za granicą? Potrzebujesz tłumaczenie medyczne dla ubezpieczyciela? Zmieniasz swoje miejsce pobytu na stałe? Zadbaj o tłumaczenie medyczne na język angielski – pomoże Ci ono otrzymać odpowiednią opiekę za granicą.

A może zarządzasz firmą w branży medycznej lub farmaceutycznej? Na pewno wiesz, jak duże znaczenie mają poprawne tłumaczenia medyczne na język angielski w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów na całym świecie.

Angielski uznawany jest za międzynarodowy język medycyny. Umożliwia badaczom i firmom farmaceutycznym dostęp do najnowszych badań i technologii oraz wymianę wiedzy. Tym samym wpływa na jakość opieki zdrowotnej świadczonej przez Twoją instytucję.

Zleć tłumaczenia medyczne specjalistom. W PBT tłumaczą lekarze! Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.Prześlij swój tekst na adres [email protected]
lub skorzystaj z formularza bezpłatnej wyceny: wycena tłumaczenia.Kiedy potrzebne jest tłumaczenie medyczne angielski?

Dostęp do dokładnie przetłumaczonych informacji medycznych zapewnia najwyższą jakość opieki zdrowotnej i prowadzenia badań.

Publikacje naukowe, wyniki badań klinicznych i nowe odkrycia często są dostępne najpierw w języku angielskim. Tłumaczenia tych materiałów pozwalają na ich wykorzystanie na całym świecie, co jest nieocenione dla postępu w dziedzinie medycyny.

Dokumentacja medyczna, instrukcje obsługi sprzętu medycznego, ulotki informacyjne dla pacjentów – wszystkie te dokumenty powinny być dostępne w języku zrozumiałym dla użytkowników i pacjentów. Zwiększa to skuteczność leczenia i bezpieczeństwo.

Tłumaczenia medyczne w języku angielskim mają realny wpływ na życie ludzi i ułatwiają pracę personelu medycznego. Właśnie dlatego powinny zostać wykonane z poszanowaniem wszystkich branżowych standardów.

Wypełnij formularz kontaktowy i opowiedz nam o swoim projekcie.

Rodzaje tłumaczeń medycznych – angielski

Dokumentacja kliniczna, m.in. karty pacjenta, wyniki badań i opisy procedur medycznych, wymagają szczególnej dokładności. Jest tak, ponieważ błędy w tłumaczeniu mogą prowadzić do katastrofalnych w skutkach nieporozumień w diagnozie lub terapii. Profesjonalne tłumaczenie dokumentacji klinicznej gwarantuje dobrą komunikację między lekarzami a pacjentami.

Tłumaczenia materiałów szkoleniowych są niezbędne, aby personel medyczny mógł na bieżąco śledzić nowości w medycynie. Dostęp do aktualnej wiedzy medycznej ułatwia lekarzom i pielęgniarkom stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Ulotki informacyjne, instrukcje dotyczące przyjmowania leków czy informacje o potencjalnych skutkach ubocznych muszą być zrozumiałe dla pacjentów. Tylko wtedy będą mogli oni właściwie stosować przepisane im leki.

Tłumaczenie badań klinicznych ułatwia proces wprowadzenia nowych leków na rynek. Aby spełnić międzynarodowe standardy regulacyjne, potrzebna jest wiedza branżowa, dlatego zleć taki projekt doświadczonemu biuru tłumaczeń.

Potrzebujesz porady w zakresie planowanych tłumaczeń lub technologii językowych?

Z przyjemnością doradzimy Ci, jakie narzędzia i procesy realizacji dobrać do Twojego projektu, by miał on optymalny przebieg. Zapraszamy do Podgórskiego Biura Tłumaczeń po procesjonalne wsparcie w zakresie specjalistycznych projektów językowych dla firm.

Skontaktuj się z działem sprzedaży

Zespół PBT

Skontaktuj się z działem sprzedaży Zespół PBT

Tłumaczenie wyników badań angielski

Bardzo często wykonujemy także przekład medyczny potrzebny do dalszego leczenia dla pacjentów indywidualnych. Mogą to być wyniki badań laboratoryjnych, , opisy badań USG, EKG, EEG, tomografii komputerowej (TK), rezonansu magnetycznego (RM), badania rentgenowskiego (RTG), medycyny nuklearnej (np. SPECT czy PET), historie choroby, epikryzy, wypisy ze szpitala i inne. Badania mogą dotyczyć głowy, jamy brzusznej, kręgosłupa, kończyn dolnych, górnych i wszelkich innych części ciała, ponieważ tłumaczenia wykonują tłumacze z wykształceniem kierunkowym medycznym lub pokrewnym, co pozwala nam gwarantować poprawność merytoryczną przekładu.

W Podgórskim Biurze Tłumaczeń najczęściej zajmujemy się przekładem:
 • instrukcje obsługi sprzętu medycznego,
 • dokumentacja kliniczna,
 • ulotki informacyjne dla pacjentów,
 • dokumentacja badawcza i kliniczna, rezultaty badań i raporty medyczne,
 • protokoły leczenia i procedury medyczne,
 • opisy procedur chirurgicznych,
 • dokumentacja farmaceutyczne,
 • karty pacjentów i historie choroby,
 • materiały szkoleniowe dla personelu medycznego,
 • zgody pacjenta,
 • publikacje medyczne i artykuły naukowe,
 • dokumentacja zgłoszeń do organów regulacyjnych,
 • raporty z badań klinicznych,
 • zalecenia lekarskie
 • i inne.

Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij pliki do wyceny, żebyśmy mogli zacząć działać.


Tłumacz medyczny języka angielskiego

Szukasz tłumacza medycznego, ale nie jesteś pewien, na co zwrócić uwagę? Wybór odpowiedniego specjalisty to najważniejszy etap przekładu. W naszym biurze tłumaczeń szczególną wagę przywiązujemy do doświadczenia w branży, wiedzy specjalistycznej i solidnych referencji, co wyraźnie wyróżnia nas na tle konkurencji.

Nasz zespół tłumaczy medycznych składa się z ekspertów, którzy biegle władają językiem angielskim. Wyróżnia ich wykształcenie kierunkowe i długoletnie doświadczenie w pracy w sektorze zdrowia. Dzięki temu masz pewność, że użyta terminologia będzie w pełni poprawna.

Referencje od zadowolonych klientów są dowodem jakości naszych usług. Czym się wyróżniamy? Nasze biuro tłumaczeń jest doceniane za szczegółowość, dokładność i profesjonalne podejście do każdego zlecenia.

Szerokie portfolio zadowolonych klientów z branży medycznej, w którym znalazły się szpitale laboratoria badawcze i firmy farmaceutyczne, świadczy o naszym profesjonalizmie.

Chcesz mieć pewność, że Twoje tłumaczenia medyczne są w najlepszych rękach? Skontaktuj się z nami.

Tłumaczenia ustne medyczne – angielski

Tłumaczenia ustne w medycynie są niezbędne w komunikacji 1:1. Mogą być potrzebne podczas międzynarodowych konferencji medycznych, spotkań przedstawicieli firm farmaceutycznych, szkoleń lub wizyt w szpitalu.

Pacjenci niemówiący w języku kraju, w którym są leczeni, potrzebują tłumaczenia w trakcie konsultacji medycznych i procedur diagnostycznych. Brak tłumacza może wywołać u nich stres, a nawet osłabić skuteczność terapii.

Tłumaczenia medyczne angielski – cena

W naszym biurze tłumaczeń do wyceny każdego projektu podchodzimy indywidualnie, uwzględniając specyfikę danego zlecenia. Co wpływa na koszt tłumaczeń medycznych? Przede wszystkim objętość projektu i rodzaj tłumaczenia. Wycenę wykonujemy najczęściej na podstawie liczby stron rozliczeniowych.Skontaktuj się z nami już dziś!


Inwestycja w tłumaczenie wykonane przez profesjonalne biuro zapewnia spokój ducha, że ważne informacje medyczne są przekazywane poprawnie. Nie musisz się również martwić o poufność swoich danych – wszystkie informacje są u nas bezpieczne.

Wypełnij formularz wyceny, aby otrzymać skrojoną na miarę ofertę.

PBT świadczy usługi dla firm i osób indywidualnych. W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

Jesteśmy odpowiedzialnym dostawcą usług tłumaczeniowych

Naszą współpracę z Podgórskim Biurem Tłumaczeń oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na kompetentną obsługę klienta, zachowanie ustalonych terminów projektu, umiejętność pracy pod presją czasu, możliwość i otwartość na dodatkowe konsultacje, a także bardzo fachowo wykonane tłumaczenie.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej

Firma Alliance Green Services Sp. z o.o. posiadająca także swoje oddziały w Luksemburgu i Rumunii, pragnie okazać swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez Podgórskie Biuro Tłumaczeń. Na nasze potrzeby, biuro tłumaczeń PBT wykonuje tłumaczenia techniczne i informatyczne dotyczące m.in. przemysłu stalowego, złomowania, instalacji IPPC, urządzeń oraz technologii I programowania w tym zakresie.

Alliance Green Services

Współpraca pomiędzy Urzędem Miasta Krakowa i Podgórskim Biurem Tłumaczeń przebiega bardzo dobrze. Firma rzetelnie i solidnie wywiązuje się ze swoich obowiązków i poleconych zadań. Do obsługi tłumaczeń ustnych są wyznaczani doświadczeni tłumacze ustni, którzy spełniają nasze oczekiwania i zapewniają wysoką jakość tłumaczenia.

Urząd Miasta Krakowa

W naszej ocenie możemy polecić Podgórskie Biuro Tłumaczeń jako godnego zaufania dostawcę usług tłumaczeniowych. Współpracę oceniamy wysoko ze względu na dotrzymaną jakość oraz terminowość, a także komunikatywną i profesjonalną obsługę klienta.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Od ponad 25 lat nasi Klienci cenią tłumaczenia PBT

Lokalnie i lojalnie

„Nie od razu Kraków zbudowano”. Wiemy, że na Twoje zaufanie musimy zapracować.

Pracujemy więc cierpliwie i lojalnie gwarantując, że tłumaczenia, które dostarczamy skutecznie docierają do lokalnych odbiorców, nawet jeśli będzie to dialekt sorani języka kurdyjskiego.

Elastyczność

W PBT każdy klient jest wart uwagi

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby i doradzamy odpowiedni pakiet usług. Interesuje nas długofalowa współpraca.

Poufność

100%

Pełna poufność i bezpieczeństwo Twoich danych to dla nas standard. Działamy według wytycznych normy ISO 27001.

Doświadczenie

1997

Rok założenia

Jesteśmy jednym z najdłużej działających biur tłumaczeń w Europie, co daje nam bezcenne doświadczenie i wiedzę, z której korzystamy na co dzień.

Zasoby

10/10

Pracujemy na ponad 50 rodzajach plików i w ponad 100 programach. Ponad 1000 naszych tłumaczy czeka na Twój tekst z jednej z ponad 15-stu branż, w jakich tłumaczymy. Wszelkie nowoczesne technologie językowe wykorzystujemy na co dzień. Wiemy, co robimy.

Oszczędność

Agencja FULL-SERVICE

Oferujemy kompletny pakiet usług, języków i technologii, terminową i sprawną obsługę dedykowanego kierownika projektu a przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny i wskazania, jak zaoszczędzić. To fakty.

  Bezpłatna wycena tłumaczenia

  Rodzaj usługi

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Kliknij lub przeciągnij pliki do tłumaczenia.

  Możesz dodać max. 5 pojedynczych plików lub spakuj je (.zip, .rar, .7z.).

  Max. wielkość załączników: 25 MB.

  Przy większych plikach prosimy o kontakt: [email protected].

  Potrzebujesz tłumaczenia medyczne?

  a nie lubisz wypełniać formularzy?

  Zadzwoń

  +48 12 444 12 50

  lub napisz

  [email protected]

  JĘZYKI

  Tłumaczenia języki bliskowschodnie

  Tłumaczenia języki bliskowschodnie

  Chcesz dotrzeć do odbiorców z Bliskiego Wschodu? Podgórskie Biuro Tłumaczeń dostarcza wysokiej jakości tłumaczenia różnorodnych języków bliskowschodnich. Dowiedz się szczegółów.

  Więcej
  Tłumaczenie języki europejskie

  Tłumaczenie języki europejskie

  Od grupy języka docelowego zależy ostateczna wycena projektu tłumaczeniowego. Zobacz, jakie języki zachodnioeuropejskie, skandynawskie oraz środkowo – i wschodnioeuropejskie przetłumaczy dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Tłumaczenia języki pozaeuropejskie

  Tłumaczenia języki pozaeuropejskie

  Z Podgórskim Biurem Tłumaczeń Twoje słowa dotrą aż na koniec świata! Zobacz, jakie języki Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej przełoży dla Ciebie Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  Więcej
  Tłumaczenia z obcego na obcy

  Tłumaczenia z obcego na obcy

  Im bardziej bezpośredni jest przekład, tym jest dokładniejszy. W Podgórskim Biurze Tłumaczeń zamówisz tłumaczenie z j. obcego na j. obcy, nawet w najbardziej nietypowej kombinacji.

  Więcej

  JAKOŚĆ

  Sprawdzeni fachowcy. Wiedza i doświadczenie.
  Wspólny cel: Twój cel. Tak działa Podgórskie Biuro Tłumaczeń.

  REFERENCJE

  Jesteśmy dumni z zaufania naszych Klientów.
  Przeczytaj, co o naszych tłumaczeniach mówią przedstawiciele różnych branż.

  PROCES REALIZACJI

  1

  BEZPŁATNA WYCENA TŁUMACZENIA

  2

  AKCEPTACJA

  oferty i terminu lub ich modyfikacja wg. Twoich potrzeb

  3

  REALIZACJA USŁUGI

  przez dedykowany zespół lingwistów wraz z kontrolą jakości

  4

  …I GOTOWE!

  Profesjonalne tłumaczenie trafia do Ciebie zawsze na czas

  5

  KOLEJNE ZLECENIE

  Tak, tak! 98% naszych klientów zostaje z nami na stałe. 🙂

  Bądźmy w kontakcie

  PBT Podgórskie Biuro Tłumaczeń

  Pon.-Pt.: 9.00-17.00

  ul. Sereno Fenn’a 6 lok. 14
  31-143 Kraków

  NIP: 6772353115

  REGON: 121429850